kontakt w sprawie zabiegów:
zabiegi@cmwip.pl

dr n. med. Jan Woś


Dr n. med. Jan Woś jest lekarzem otorynolaryngologiem przyjmującym pacjentów od pierwszych dni życia. Studia lekarskie ukończył w 1998 roku, a specjalizację w dziedzinie otorynolaryngologii zdobył osiem lat później. Tytuł doktora nauk medycznych obronił w 2013 roku na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi pracą na temat ekspresji wybranych białek w utkaniu guza i korelacji ze stopniem inwazyjności zmian nowotworowych u chorych z rakiem krtani. Na co dzień pełni funkcję zastępcy kierującego Oddziałem Otolaryngologicznym Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. dr n. med. Jan Woś diagnozuje i leczy schorzenia m.in. chorób krtani, gardła, zatok, nosa i ucha, przerostu III migdała, skrzywienia przegrody nosowej. Zajmuje się między innymi zapaleniem ślinianek, zapaleniem krtani, zapaleniem gardła, bezdechem sennym i operacyjnym leczeniem chrapania, zaburzeniami słuchu. Obecnie Pan Doktor operuje prywatnie pacjentów zarówno dzieci jak i dorosłych w dwóch lokalizacjach podanych poniżej.
Obecnie dr n. med. Jan Woś operuje pacjentów w dwóch lokalizacjach:
 
ul. świętego Łazarza 14, 31-530 Kraków
 
ul. Barska 12, 30-307 Kraków
 

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Niezbędne informacje dotyczące zarówno zabiegu jak i jego przygotowania

Niżej wymienione badania MUSZĄ być wykonane minimum 14 dni przed zabiegiem, a wyniki MUSZĄ być przesłane 10 dni przed zabiegiem, inaczej zabieg NIE ODBĘDZIE SIĘ.

BADANIA JAKIE NALEŻY WYKONAĆ JEŚLI PACJENTEM JEST DZIECKO:

Morfologia

APTT

INR

Grupa krwi - WYNIK MUSI BYĆ POTWIERDZONY prosimy podkreślać to podczas pobrania, badanie musi być przeanalizowane przez dwóch niezależnych analityków, dwa niepotwierdzone wyniki nie dają wyniku potwierdzonej grupy krwi!!  nie może to też być wynik oznaczony przy narodzinach.
Jest to najważniejsze badanie i najdłużej się na nie czeka - prosimy wziąć to pod uwagę!

BADANIA JAKIE NALEŻY WYKONAĆ JEŚLI PACJENTEM JEST DOROSŁY:

Morfologia

APTT

INR

Grupa krwi

RTG klatki piersiowej (badanie nie starsze niż miesiąc)

EKG spoczynkowe (badanie nie starsze niż 7-10 dni)

 

Po otrzymaniu wyników badań prosimy przesłać je niezwłocznie na nasz adres e-mail: zabiegi@cmwip.pl skąd zostaną przekazane do Pana Doktora.

W dniu zabiegu należy przybyć do wyznaczonej placówki co najmniej 20-30 min przed planowaną godziną zabiegu w celu dokonania niezbędnych formalności.

Prosimy o zabranie następujących rzeczy:

• Wyniki badań w wersji papierowej

• Zaświadczenie od Pediatry (wydane na 2-3 dni przed zabiegiem) o braku przeciwwskazań do zabiegu operacyjnego

• Zmienne obuwie

• Piżamę

• Podstawowe przybory kosmetyczne lub artykuły wedle uznania rodzica/pacjenta

 

Przygotowanie do zabiegu:

Dzień przed zabiegiem – lekka kolacja, ewentualnie zażyć leki własne wg uzgodnienia z lekarzem prowadzącym.

Na zabieg należy zgłosić się NA CZCZO!  Należy nie jeść i nie pić 6 godzin przed wyznaczoną godziną zabiegu.

Należy zgłosić się do rejestracji gdzie otrzymają Państwo niezbędne formularze. Następnie trafią Państwo na oddział, gdzie pielęgniarka wskaże salę, w której będą Państwo przebywać. Pacjent zostaje po zabiegu na sali wybudzeń do późnych godzin popołudniowych. W czasie pobytu nastąpi pozabiegowa konsultacja oraz przekazanie niezbędnych informacji dotyczących stanu pacjenta i postępowania po zabiegu.

CENNIK ZABIEGÓW

ADENOTOMIA (3MIGDAŁ)

od

4150

  3 MIGDAŁ + BOCZNE ADENOTONSILLOTOMIA

od

4350

ADENOTOMIA + PRACENTEZA

od

4550

ADENOTOMIA + DRENAŻ

od

4650

ADENOTOSILLOTOMIA (3MIGDAŁ+PODNIEBIENNE) + RF

od

4550

ADENOTOSILLOTOMIA + PARACENTEZA

od

4800

ADENOTOSILLOTOMIA + DRENAŻ

od

5000

PODCIĘCIE WĘDZIDEŁKA

od

2450

KOBLACJA DZIECI

od

2000

KOBLACJA DOROŚLI

od

7000

JEDNOSTRONNY DRENAŻ

od

3700

OBUSTRONNY DRENAŻ

od

4500

SEPTOPLASTYKA (korekcja przegrody nosowej)

od

4900

TONSILLECTOMIA wycięcie migdałków podniebiennych

od

4850

TONSILLOTOMIA zmniejszenie migdałków podniebiennych

od

3950

SEPTOPLASTYKA (korekcja przegrody nosowej) + UPP (plastyka podniebienia miękkiego + plastyka języczka)

od

5800

UPP (plastyka podniebienia miękkiego z plastyką języczka)

od

4400

UPP (plastyka podniebienia miękkiego z plastyką języczka) + MIGDAŁKI (zmniejszenie) = UPPP

od

5650

UPP (plastyka podniebienia miękkiego z plastyką języczka) + MIGDAŁKI (usunięcie)

od

6450

UPP (plastyka podniebienia miękkiego z plastyką języczka) +  RF

od

4650

UPP (plastyka podniebienia miękkiego + plastyka języczka) +  RF + TONSILLECTOMIA (wycięcie migdałków) + SEPTOPLASTYKA (korekcja przegrody nosowej)

od

8200

TONSILLECTOMIA (wycięcie migdałków) + SEPTOPLASTYKA (korekcja przegrody nosowej)

od

7400

Przewlekłe zapalenie wszystkich zatok przynosowych

od

13 050

Przewlekłe zapalenie zatok szczękowych

od

6450

FESS (przewlekłe zapalenie zatok)

od

7000

samo RF w zn. Ogólnym

od

4400

 + DRENAŻ lub + RF  (do podstawowego zabiegu)

od

150

     
ADENOTOMIA - usunięcie III migdała
Wycięcie trzeciego migdała jest rodzajem zabiegu chirurgicznego, wykonywanego w znieczuleniu ogólnym i polega na usunięciu charakterystycznego dla przerostu nadmiaru tkanki. Zawsze odbywa się w warunkach ambulatoryjnych i wymaga krótkiego pobytu w szpitalu. Wycięcie trzeciego migdała jest zwykle ostatecznym rozwiązaniem, stosowanym po nie przynoszących efektu próbach leczenia farmakologicznego lub w przypadkach, gdy przerost jest na tyle poważny, że zagraża życiu lub zdrowiu pacjenta. Zabieg ten jest wykonywany najczęściej u dzieci, ale może być również przeprowadzony u dorosłych.
ADENOTONSILLOTOMIA - usunięcie III migdała + usunięcie migdałków podniebiennych
Adenotonsillotomia to zabieg wycięcia migdałka gardłowego z jednoczesnym nacięciem migdałków podniebiennych. Wskazania do zabiegu obejmują nawracające zapalenie ucha z wysiękowym zapaleniem uszu, problemy ze snem i bezdechem, nawracające zapalanie zatok przynosowych oraz przerost migdałka zwężający drogi oddechowe. Adenotonsillotomia jest wykonywana u dzieci i wymaga znieczulenia ogólnego, po zabiegu dziecko pozostaje pod opieką lekarza przez kilka godzin.
TONSILLECTOMIA wycięcie migdałków podniebiennych
Tonsillektomia to zabieg polegający na całkowitym usunięciu migdałków podniebiennych. Wskazania do zabiegu obejmują nawracające infekcje migdałków podniebiennych, przewlekłe zapalenie migdałków podniebiennych, nawracające ropnie okołomigdałkowe, nawracające krwawienia z migdałków oraz ciężkie objawy związane z przerostem migdałków.
TONSILLOTOMIA zmniejszenie migdałków podniebiennych
Tonsillotomia to zabieg polegający na zmniejszeniu rozmiaru migdałków podniebiennych. Wskazania do zabiegu obejmują nawracające infekcje migdałków podniebiennych, przewlekłe zapalenie migdałków podniebiennych, nawracające ropnie okołomigdałkowe oraz ciężkie objawy związane z przerostem migdałków.
PRACENTEZA
Paracenteza to zabieg polegający na nakłuciu błony bębenkowej specjalnym nożem do paracentezy w kwadrancie przednio-dolnym lub tylno-dolnym. Czasami założenie drenika wentylacyjnego (pistonu) w miejsce naciętej błony bębenkowej, celem utrzymania czasowego drenażu jamy bębenkowej.
DRENAŻ
Drenaż ucha polega na umieszczeniu w błonie bębenkowej drenu, którego zadaniem jest przywrócenie prawidłowej wentylacji w uchu, a tym samym umożliwienie odpływu wydzieliny. Dreny najczęściej zakłada się u dzieci chorujących na przewlekłe wysiękowe zapalenie uszu, niekiedy również po operacji usunięcia migdałka gardłowego. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym
RF
RF plastyka podniebienia zabieg polega na nacięciu łuku podniebiennego w dwóch miejscach oraz usunięciu końcowej części języczka, która jest przerośnięta i powoduje utrudnienie swobodnego przepływu powietrza. Kolejna część plastyki jest przeprowadzana za pomocą fal radiowych. Wykonuje się kilka oparzeń, które następnie mają się zabliźnić, aby usztywnić podniebienie. Efektem jest poszerzenie przestrzeni gardłowej, co również ma wpływ na odpowiednią cyrkulację powietrza. RF małżowin nosowych, korekcja metodą koblacji: polega na obkurczeniu małżowin dzięki zastosowaniu bipolarnej elektrody i oddziaływaniu na obrzękniętą tkankę falami radiowymi o wysokiej częstotliwości.
PODCIĘCIE WĘDZIDEŁKA
Plastyka wędzidełka górnego i dolnego. Sam zabieg polega na przecięciu błony znajdującej się pod spodem języka lub łączącej górną wargę z dziąsłami. Po podcięciu wędzidełka rana goi się dość szybko i nie wywołuje zwykle powikłań.
SEPTOPLASTYKA korekcja przegrody nosowej
Septoplastyka to zabieg laryngologiczny, który polega na korekcie skrzywionej przegrody nosowej dzielącej jamę nosa na dwie części. Prawidłowo powinna ona przebiegać wzdłuż środka nosa. Wskazaniem do zabiegu krzywej przegrody są bezdech senny, chrapanie czy kłopoty z oddychaniem przez nos. Zabieg jest wykonywany w przypadku ograniczonej drożności nosa, nawracających zapaleniach zatok przynosowych i/lub dróg łzowych czy też w przypadku trudności w oddychaniu przez nos, spowodowanych skrzywieniem przegrody nosa. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu pacjent pozostaje pod opieką lekarza przez kilka godzin. W ciągu pierwszych dni po zabiegu może wystąpić obrzęk i krwawienie z nosa. Pełna rekonwalescencja po zabiegu trwa około 2-3 tygodni.
UPP uvulopalatoplastyka - plastyka podniebienia miękkiego
Plastyka podniebienia miękkiego (uvulopalatoplastyka) to zabieg modelowania podniebienia miękkiego, znajdującym zastosowanie w przypadkach leczenia chrapania i bezdechu sennego. Za pomocą fal radiowych lub lasera dokonuje się resekcji końcówki języczka podniebiennego i łuku podniebienno-gardłowego. Plastyka podniebienia miękkiego i języczka (uvuloplastyka) to zabieg operacyjny proponowany w przypadku chrapania, gdy stwierdzony jest przerost języczka i nadmiernie wiotkie, wydłużone podniebienie miękkie. Przebieg zabiegu plastyki podniebienia (UPPP) polega na kilkakrotnym wprowadzeniu do środka tkanek miękkich podniebienia miękkiego specjalnych końcówek aparatu i pozostawieniu ich wewnątrz na kilka sekund, celem wytworzenia kontrolowanych blizn usztywniających podniebienie.
FESS (Functional Endoscopic Sinus Surgery) operacja zatok
FESS to endoskopowa operacja zatok przynosowych, która jest wykonywana w celu przywrócenia prawidłowej wentylacji zatok przynosowych. Zabieg polega na kilkakrotnym wprowadzeniu do środka tkanek miękkich podniebienia miękkiego specjalnych końcówek aparatu i pozostawieniu ich wewnątrz na kilka sekund. FESS jest nowoczesnym i małoinwazyjnym zabiegiem, wykonywanym w przypadku występowania przewlekłego stanu zapalnego zatok przynosowych i / lub polipów nosa. Operacja przy użyciu mikroskopu oraz endoskopu pozwala w sposób minimalnie inwazyjny na poszerzenie ujść zatok tak, by wydzielina mogła się swobodnie z nich wydostawać.

kontakt w sprawie zabiegów: zabiegi@cmwip.pl