Optometrysta – badanie wzroku Kraków
Optometrysta zajmuje się profilaktyką i szczegółowymi pomiarami oraz korekcją wad wzroku i widzenia obuocznego przy użyciu okularów, soczewek kontaktowych, pryzmatów oraz innych przyrządów optycznych. Dodatkowo może też zalecić i przeprowadzić terapię widzenia poprzez ćwiczenia mającą na celu usprawnienie lub skorygowanie układu wzrokowego.
Podczas wizyty mogą zostać wykonane badania, dobrane okulary, szkła kontaktowe, ćwiczenia korekcyjne.
Umów się na profesjonalne badanie optometryczne już dziś i ciesz się lepszym widzeniem!"
OFERTA
Konsultacja dla dorosłych, niemowląt, noworodków i dzieci
(PL) „preferential looking - Test preferowanego spojrzenia
Test preferencyjnego patrzenia, (inaczej test Tellera / Dobsona), stosowany jest do oceny ostrości wzroku u niemowląt i małych dzieci, które nie są w stanie zidentyfikować zdjęcia lub liter. Dziecku przedstawiona jest karta z dwoma polami stymulacyjnymi, jedna część złożona jest z pasków, a druga z jednorodnej szarej strefy. Położenie pasków jest losowo zmieniane. Przez mały otwór, znajdujący się pośrodku dwóch obszarów, obserwator widzi dziecko i ocenia położenie pasków na podstawie ruchów głowy i oczu dziecka. Jeśli dziecko widzi pasy, to zwracają jego uwagę i woli na nie spojrzeć niż na szarą plamę. Jeśli dziecko nie może ich zobaczyć, (pole z paskami będzie wyglądać tak samo jak puste szare pole, - dziecko nie wykaże zainteresowania). Dziecko może siedzieć na kolanach osoby dorosłej.
CT Cover Test
test naprzemiennego przesłaniania oczu,
Skiaskopia
Skiaskopia - badanie refrakcji oka
Jest to badanie nie wymagające czynnego udziału pacjenta. Skiaskopia pozwala na określenie wady wzroku za pomocą wiązki światła rzutowanej przez skiaskop na dno oka. Kierunek ruchu cienia w źrenicy zależy od refrakcji oka, czyli załamywania promieni świetlnych przechodzących przez wszystkie struktury optycznego układu oka (rogówki, cieczy wodnistej wypełniającej przednią komorę oka, soczewki i ciała szklistego). Przebieg badania Aby dokładnie określić wadę refrakcji i na tej podstawie dobrać okulary, trzeba "porazić" akomodację (czyli zdolność przystosowania się oka do dobrego widzenia z różnych odległości) w badanym oku za pomocą kropli do oczu, np. atropiny. To badanie oczu przeprowadza się w ciemni przy użyciu aparatu zwanego skiaskopem. Jest to przyrząd w kształcie walca o długości około 20 cm. Siadasz w odległości 1 m od lekarza, który skierowuje do Twojego oka strumień światła ze skiaskopu, przystawionego do swojego oka. Lekarz obserwuje zmiany oświetlenia źrenicy przez ruch powstającego cienia. Przy nadwzroczności cień porusza się zgodnie z ruchem światła skiaskopu, w krótkowzroczności - na odwrót. Następnie lekarz przystawia przed twoje oko tzw. listwy skiaskopowe, wyposażone w rząd szkieł skupiających (plusowych) i rozpraszających (minusowych) o wzrastającej sile. Za pomocą tych soczewek i zmiany ruchu cienia określa się refrakcję badanego oka. Jeśli chorujesz na jaskrę, przed skiaskopią poinformuj o tym lekarza. Wskazane jest, aby podczas badania skiaskopii u dzieci do 1roku życia, które są karmione piersią , jadły podczas badania.
Test Hischberga
(test odblasków rogówkowych) w celu diagnozy zeza
Dobór soczewek kontaktowych (miękkich sferycznych, torycznych, multifokalnych)
Dobór okularów
Diagnostyka zeza i niedowidzenia, podwójnego widzenia, zaburzeń widzenia obuocznego (dzieci, dorośli)
Diagnostyka zeza u dzieci od 0 do 3 r.ż.
Terapia widzenia
Terapia ruchowa po zabiegach oczu - rehabilitacja
