Diagnostyka i leczenie chrapania

Leczenie chrapania

Problem z chrapaniem lub z bezdechem sennym?
Po pierwsze! Badanie Poligraficzne - badanie snu.

Badanie poligraficzne analizuje i opisuje neurolog, który specjalizuje się w zaburzeniach snu, po analizie w zależności od wyniku skieruje na:

operacyjne leczenie laryngologiczne


do Laryngologa na Zabieg laryngologiczny:
RF małżowin nosowych, korekcja metodą koblacji: polega na obkurczeniu małżowin dzięki zastosowaniu bipolarnej elektrody i oddziaływaniu na obrzękniętą tkankę falami radiowymi o wysokiej częstotliwości.
RF plastyka podniebienia zabieg polega na nacięciu łuku podniebiennego w dwóch miejscach oraz usunięciu końcowej części języczka, która jest przerośnięta i powoduje utrudnienie swobodnego przepływu powietrza. Kolejna część plastyki jest przeprowadzana za pomocą fal radiowych. Wykonuje się kilka oparzeń, które następnie mają się zabliźnić, aby usztywnić podniebienie. Efektem jest poszerzenie przestrzeni gardłowej, co również ma wpływ na odpowiednią cyrkulację powietrza.
UPP - plastyka języczka, podniebienia i gardła jest to zabieg operacyjny polegający na poszerzeniu drogi oddechowej na poziomie gardła poprzez wycięcie nadmiaru błony śluzowej podniebienia wraz z częścią języczka.

wdrożenie terapii CPAP


Jeśli w wyniku okaże się że pacjent cierpi na Ciężki Obturacyjny Bezdech Senny skieruje na dopasowanie CPAP.
CPAP – jest to złoty standard w leczeniu bezdechu
Urządzenie (Continuous Positive Airway Pressure – stałe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych) – metoda wspomagania oddychania stosowana w leczeniu bezdechu sennego, a także w przypadku niewydolności oddechowej.
Z urządzeniem tym należy spać codziennie, aby skutecznie zapobiegać konsekwencjom związanym z niedotlenieniem. U nas mogą Państwo również wypożyczyć taki aparat na kilka dni a my dopasujemy indywidualnie odpowiednie parametry. Następnie należy zakupić odpowiedni aparat z maseczkami – zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, kwota refundacji sprzętu dla osób dorosłych to 1890zł.

wdrożenie terapii CPAP + zabieg laryngologiczny


Niekiedy potrzebny jest i zabieg i wdrożenie terapii CPAP.

LARYNGOLOGIA - ZABIEGI

dr n. med. Jan Woś


lek. Michał Skóra


lek. Dariusz Sieroń


lek. Agnieszka Remjasz-Jurek


lek. Kacper Nadziakiewicz


 

lek. Tomasz Bryk


lek. Anna Bednarz


lek. Maciej Melnyczuk


dr n. med. Renata KoptaNEUROLOGIA - CPAP

dr n. med. Anna Borratyńska


mgr Aleksandra Padło

elektroradiolog