🆓 BEZPŁATNY DZIEŃ BADANIA PŁUC 🫁
26 lipca, 2022👀Badania okulistyczne, w ramach współpracy z Milano OPTYK otworzyliśmy nowy gabinet diagnostyczny
6 września, 2022

Leczenie krótkowzroczności u dzieci od

do


roku życia

kroplami do oczu z ATROPINĄ w naszej placówce

. Zachęcamy do przeczytania


Najczęstszą przyczyną rozwoju krótkowzroczności u dzieci i młodzieży jest wydłużenie się gałki ocznej. Za rozwój krótkowzroczności odpowiadają zarówno czynniki genetyczne, czyli cechy przekazane dziecku przez rodziców, jak i czynniki środowiskowe, czyli sposób, w jaki żyjemy.

Badania naukowe pokazują, że krótkowzroczność pojawia się wcześniej u dzieci, które przez większość dnia wysilają wzrok do patrzenia z bliska. Natomiast badania nad rozwojem krótkowzroczności u dzieci

pokazały, że lek atropina podawany w kroplach może spowalniać rozwój tej wady wzroku.


Dlaczego atropina jest preferowaną metodą spowalniania przyrostu krótkowzroczności?

Atropina w stężeniu 0,01% podawana w kroplach do oczu jest najlepszą obecnie metodą hamowania postępu krótkowzroczności u dzieci. Atropina o niskim stężeniu 0,01% zapewnia bardzo dobre efekty i z uwagi na małą koncentrację substancji czynnej jest bezpieczna również przy długotrwałym stosowaniu. Jedyne odnotowane skutki uboczne to nieznaczne powiększenie źrenic i obniżenie sprawności akomodacji.

Kto może skorzystać z tej metody i jak długo trwa terapia?
Atropina 0,01% może być wykorzystywana w przypadku dzieci od 6 do 14 roku życia, u których wzrost krótkowzroczności przez ostatni rok wyniósł przynajmniej 0,5 D. Czas trwania terapii jest zależny od wieku dziecka i osiągniętych efektów.

Dlaczego warto spowalniać rozwój krótkowzroczności?
Krótkowzroczność to przede wszystkim zbyt długa gałka oczna i w związku z tym cienka siatkówka, a to z kolei powiązane jest z większym ryzykiem chorób oczu takich jak odwarstwienie siatkówki, jaskra czy zaćma. Te choroby mogą prowadzić do trwałej i nieodwracalnej utraty wzroku w późniejszym wieku.

Mniejsza krótkowzroczność oznacza również lepsze widzenie bez soczewek czy okularów.
Na badanie można zarejestrować się

osobiście,

telefonicznie 12 354 76 76 / 606 511 547 lub

mailowo: kontakt@cmwip.pl
Serdecznie Zapraszamy
