Paralaksa tła
 
icon-06

Diagnostyka i leczenie chrapania

Leczenie chrapania
Najskuteczniejszą metodą leczenia chrapania oraz łagodnej i umiarkowanej postaci bezdechu sennego jest plastyka podniebienia, języczka oraz małżowin nosowych, najlepiej przy wykorzystaniu radiochirurgii.

W leczeniu chrapania i łagodnych bezdechów sennych najczęściej wykonujemy plastykę podniebienia miękkiego z języczkiem oraz plastykę łuków podniebiennych. Zabieg jest przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 30-40 minut.

Leczenie polega na wprowadzeniu w podniebienie lub małżowiny nosowe elektrod oraz doprowadzeniu do bipolarnej stymulacji tkanek falami o częstotliwości radiowej w temperaturze ok. 90-100ºC. Efektem tego zabiegu jest powstanie blizn, które prowadzą do usztywnienia podniebienia i obkurczenia małżowin. Metoda ta wykonywana jest zwykle w znieczuleniu miejscowym. Czasami zabieg wymaga powtórzenia w zależności od indywidualnej specyfiki Pacjenta.

System RaVor to małoinwazyjna metoda leczenia chrapania i łagodnych bezdechów, która przy ograniczonym obciążeniu Pacjenta doprowadza do poszerzenia dróg oddechowych na poziomie gardła i usztywnienia tkanek miękkich gardła.
RaVor jest wykorzystywany w leczeniu chrapania do:
- plastyki podniebienia miękkiego, języczka i łuków podniebiennych,
- leczenie przerostu małżowin nosowych,
- redukcji masy migdałków podniebiennych i językowych.