Paralaksa tła
 
icon-05

WiP dla dzieci

WiP dla dzieci
Wiemy jak ważne jest dla rodziców otoczenie ich dziecka opieką zaufanych i doświadczonych lekarzy specjalistów, dlatego w naszej przychodni oferujemy porady lekarskie dla dzieci w każdym wieku z zakresu:
  • laryngologii - otolaryngologia dziecięca to dział medycyny zajmujący się leczeniem dziecięcych chorób uszu, zatok,  gardła i nosa. Do badania przerostu trzeciego migdałka wykorzystujemy fiberoskop. Badanie to polega na wprowadzeniu cienkiego fiberoendoskopu zakończonego kamerą do przewodu nosowego. Badanie to pozwala na skontrolowanie stanu miejscowego w obrębie nosogardła oraz ocenę trzeciego migdałka. Do najczęściej zalecanych badań słuchu u małych pacjentów należy tympanometria, która jest badaniem krótkim, nieiwazyjnym, mierzącym podatność układu przewodzeniowego ucha środkowego i ciśnienia w jamie bębenkowej. Jest to badanie określające uszkodzenie słuchu na poziomie ucha środkowego, wewnętrznego i nerwu słuchowego.
  • okulistyki - Okulistyka dziecięca to dział medycyny zajmujący się leczeniem dziecięcych chorób oczu oraz aparatu ochronnego oka. Lekarze tej specjalizacji diagnozują u maluchów zaburzenia widzenia i kwalifikują do specjalistycznego leczenia, którego sukces w dużej mierze zależy od szybkiego przeprowadzenia zabiegu. Mali pacjenci leczeni są najczęściej z powodu wrodzonych wad narządu wzroku, niedrożności dróg łzowych, chorób rogówki, siatkówki czy zeza.