
Laserowe leczenie żylaków
Laserowe leczenie żylaków - od czego zacząć?
- Po pierwsze konsultacja CHIRURGA NACZYNIOWEGO.
- Na konsultacji lekarz wykonuje badanie USG Doppler. Badanie to należy wykonać u osób z podejrzeniem występowania m.in. przewlekłej niewydolności żylnej. Innymi wskazaniami do wykonania badania jest miażdżyca oraz niedokrwienie kończyn dolnych.
- Jak wygląda badanie dopplerowskie?
- Badanie dopplerowskie to rodzaj badania ultrasonograficznego, które pozwala na zobrazowanie przepływu krwi w naczyniach krwionośnych. Lekarz nakłada na głowicę aparatu ultrasonograficznego specjalny żel, dzięki któremu możliwe jest obrazowanie. Badanie dopplerowskie jest całkowicie bezpieczne, nieinwazyjne i bezbolesne. Można je przeprowadzać kilka razy.
Zabieg
Laserowe usuwanie żylaków – metoda EVLT
W naszym gabinecie wykorzystujemy małoinwazyjną metodę operacyjnego leczenia żylaków kończyn dolnych – EVLT.
Laserowa operacja żylaków polega na zamknięciu niewydolnej żyły (generującej żylaki) przy pomocy światłowodu wprowadzonego do jej światła.
Taki zabieg trwa około godziny. Operację przeprowadza chirurg naczyniowy, przy udziale anestezjologa i pielęgniarki. Po zakończeniu laserowego usuwania żylaków Pacjent może wstać i opuścić gabinet, choć dobrze, by towarzyszył mu wtedy ktoś bliski. Przez sześć godzin Pacjent nie powinien prowadzić samochodu. W razie potrzeby może skorzystać z leków przeciwbólowych.
W czasie zabiegu laserowego usuwania żylaków metodą EVLT chirurg naczyniowy wykonuje szereg czynności:
wprowadza przez cewnik naczyniowy (wenflon) prowadnik do zamykanej żyły odpiszczelowej;
znieczula miejscowo żyłę odpiszczelową od nacięcia do pachwiny;
wprowadza do żyły odpiszczelowej światłowód oraz uruchamia laser;
wysuwa powoli światłowód a światło lasera „zamyka” żyłę;
zakłada opatrunek uciskowy z opaski elastycznej i pończochy pooperacyjnej.
zabieg uzupełniany jest czasem miniflebektomią, czyli usunięciem poszerzonych żył na łydce przez 2mm nacięcia na skórze.